Логитип news-good.info

Вибори у Росії в інформаційному вакуумі: росіяни готуються обирати Держдуму

15.09.2021 08:27

Майже 10 років для російськими виборами можна було спостеригати онлайн. Голосування на дільницях транслювалося прямим ефіром, і кожен, кому это не було байдуже, міг під’єднатися до стріму. Хоч записи

Вибори у Росії в інформаційному вакуумі: росіяни готуються обирати Держдуму - фото

Майже 10 років для російськими виборами можна було спостеригати онлайн. Голосування на дільницях транслювалося прямим ефіром, і кожен, кому это не було байдуже, міг під’єднатися до стріму.

Хочковые записи, на яких виборці та працівники дільниць сновигають туди-сюди, здається, тягнулися вічно, це не зупиняло віртуальних детективів и опозиційних активістів. Уважно передивлятся такі відео-тоже одноманітне завдання, втім їхні колективні зусилля виправдали себе.

Під час президентских виборів 2018 року камери зафіксували низку порушень. Люди напихували в урни багато бюлетенів, відбувалися виборчі карусели, виборці використовували чужие документи, здійснювалися маніпуляції зі списками виборців. Через це Центральна виборча комісія Росії була вимушена скасувати результаты на семи виборчих дільницях.

Цей результат-капля в морі. Володимир Путін все одно вчетверте виграв вибори, все это показало, влада зацікавлена ??у наданні виборчому процесу видимої легітимності.

Схоже, це не стосуться виборів у Державну думу та місцеві органи влади, що відбудуться 17-19 вересня.

Напередодні цих виборів, для визначать склад Думи, у правлячной партії "Адина Росія" или не найнижчі за всю историю рейтингов.

Втім, доступ виборців к незалежным джерелам информация о вибори сообщений завдяки тиску на медіа, соціологічні агенції и інших представниковів недержавного сектору. Х усіх об’єднує одна риса-вони здатні точно оцінювати політичний ландшафт и результати виборів.

Громадськість не матиме змоги спостерігати за виборчим процесом на дільницях у прямому ефірі. Це одна з багатьох прийнятих минулого статьи змін до виборчого процесу. Виборчі комітети пояснювали це потребою зекономити, адже цього разу вибори триватимуть три дні. Це рішення було ухвалене нібито для зменшення скупчень населення під час виборів. Втім, підозри, що это використають для більших фальсифікацій.

В результате, если более кандидатуры, поликлиники и членики ЦВК могут спостерігати за виборами. Таким чином, громадськість втратила одну з небагатьох можливостей слідкувати за втручаннями у перебіг виборів.

"Не дивіться, нам є що приховувати"

"Голос", диний незалежний центр спостереженнями за виборами у Росії, критикував скасування публічних трансляцій.

"Це рішення-просто спроба при ховати від громадськості те, що відбуватиметься на дільницях трьох днів и двохей",-сказав співголова "Голосу" Григорій Мєльконянц після введення этих обме. "Вони хочу впевнитися у того, що этим разу интернетом не ширитимуться відео з фальсификаціям. Тому тут застосована нова логіка-не дивіться, нам є що приховати",-наголошує він.

Організація безпеки и співпраці у вропі (ОБСЄ) також не спостерігатиме за виборами. Організація хотіла надіслів 420 спостеров на короткий срок, 80-на довгий, також команду аналітиків. Росія выдвинула ОБС в дозировке по спостереження и пояснила це пандемією. Організації не роз’яснили, "чому саме такі, а не инші, заходи необхідні для обмещения по расширению коронавірусу", тож ОБСЄ вирішило взагалі не направлять в Росію спостеригачів.

"Голос" у серпні оголосили "іноземним агентом" через те, за організація отримувала фінансування від громадянина Вірменії. Центр пообіцяв все одно спостерігати за виборами, але цей статус суттєво обмежить ефективність спостереження. Статус "иноземного агента" застосирует проти опозиційних кандидатів та іноземних видань, включительно от Радіо Свобода.

Наразі у списку 47 засобів масової інформації с таким статусом. 37 із них додали до списку за останні сім місяців.

"Этот так званий повномасштабный авторитаризм, такий режим, який Путін закріпив в Конституцию рік тому",-зауваживать в коментарии Радіо Свобода Андрій Колесніков, старший научный співробітник московского до Центру "Карнегій Колесніков", щедрый взнос в Центру "Карнегій Колесніков". «Це репресії и вже неприховане придушение суспільства, тобто не тактика, стратегія»,-зауважує Колесніков.

Международная протистояння

Нещодавно Роскомнадзор заблокировал шість провайдерів віртуальных проксі-мереж (VPN), які люди використовые вінтернеті для уникнення державних заборон.

Цим віртуальна боротьба Кремля не обмежується.

Росія зупинилася за крок від блокування Google, Facebook и Twitter. Протягом останніх кількох місяців Кремль наклаві штрафи на ці компанії и вимагав видаляти контент, який вважає неприйнятним.

9 вересня державне інформаційне агентство RAPSI повідомило, прокуратура Москви представила листы очільникам Apple и Google Тіму Куку и Сундару Пічаю, в яких сообщениях заблокировать дополнительные команди Олексія Навального.

Кремль вважає, що это додаток фінансується з-закордону, тож його использования в час виборів порушує російське законодавство, повідомля РАПСИ.

«Яблоко порушує виборче законодавство, незаконно втручаться во внутренней справке країни и вплавь на виявлення волі громадян Росії»,-цитирует РАПСИ джерело у прокуратурі.

Цей додаток має просту назву-"Навальний". Він є ключовим элементом виборчої стратегії, яку в команді ув’язненого опозиціонера називають "розумним голосуванням".

Напередодні вибрів додаток повідомляті зарестрованих користувачів про місцевих кандидатов, які мають найбільші возможности перемогти конкурентів правлячей партії "дина Росія".

9 вересня Роскомнадзор вимагав від Apple, Google и американских телекомунікаційних компаній Cloudflare и Cisco заблокировали "розумного голосового управления" Росії сайта.

Кремлівські пояс

Після ув’язнення Навального и змін до російської конституцій, які дозволять Путіну утримувати посаду до 2036 року, посійський виборчий процес зазнав активной критики у світі. Але Кремль лише відлаювався.

Чимало гніву було спрямовано на ОБСЄ. Деиэки члени цієї організації, даючи оцінку, казали, подовжений період голосування є "ефективним заходом для запоминания великим чергам на виборчих дільницях". Втім, в організації також припускали, що подовжений період негативно вплине на "чесність та прозорість процесу".

Додатковий час можна використати, щоб примусити виборців прийти на дільницю. Також організацію непокоїло те, як виборчі документи будуть зберігатися вночі. Представители більшості політичних партій, які зустрічалися з місією ОБСЄ, заявили, что это "ускладнює набір спостерігачів на тривалий період".

Після рішення ОБСЄ не направляющая моніторинговая группа до Росії управленцев закордонных справ Сергій Лавров, який балотуться до Держдми від "диної Росії", звенів проверенії "міністрізнізівізнаівізівізнівнів" мінірнацінівнянівції организация.

Голова ЦВК Елла Памфілова намагалася запевнити усіх, чтобы "іноземні агенты" могли без перешкод спостерігати за виборами и висвітлюватиїх. Вона доводила, чтобы мои права не раскрывались в праве усіх російських громадян.

Нещодавно в интернета с’явилося аудіо розмови голови підмосковної державної адміністрації та голів місцевих дільниць. Вона нібито пояснювала їм, як підготувати фальсифікації. Памфілова натомість заявила, что вони далі боротимуться проти корупції.

«Мистворили таку прозоруб, все таємне відразує явним»,-заявила вона.

Це не заспокоїло опозицію та експертне середовище. Підозри лише збільшуються. Критики попереджаю, що влада може использовать в режиме онлайн-голосование и голосование поштою для маніпуляцій. Эти способы волевиявленні запровадили нещодавно.

У Росії браку незалежных соціологічних опитувань. Буквально за комитетом тижнів до выбора в парламент в 2016 г. році відом дослідницка організація "Левада-центр" отримала статус "іноземного агента". Центр вважа це "політичною цензурою", яка зруйнувала їхню роботу на час виборчих кампаній.

Але навіть наближені до державі центри демонструють, підтримка правляїй партії досягнула исторического мінімуму. "Єдина Росія" в 2016 году набрала 54% голосов. Натомість 10 вересня 2021 года финансов державою соціологический центр ВЦІОМ прогнозов, що цього разу вона отрима 42%.

І хочу окупація Криму допомогла "диній Росії" подолати апатію вибров и економічні проблеми на виборах до Держди в 2016 році, цього документа правляча партія стикнула зі складными викликами.

Колесніков из Московского центру "Карнегі" вважає, для нинішні вибори подібні до попередніх. Зокрема їх об’єднують "низка довіра до Держдуми, нудні виборчі кампанії, загальна незацікавленість, визначений наперед фінал".

Незважаючи на те, що "Кримський консенсус спрацював на попередніх виборах, зараз" Єдиній Росії "складніше", зазнача він.

Економічні негаразди, суспільна реакция на підвищение пенсійного віку, невдоволення через придушение масових протестів після ув’язнення Навального и пандемія коронавірусу ускладить вибори для правлячной партії.

Читайте также


Новости раздела

Популярные