Логитип news-good.info

Лукашенко наказав військовим реагувати без попередження в разі порушення держкордону Білорусі з заходу

22.08.2020 21:35

Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав міністру оборони Віктору Хреніну реагувати без попередження в разі порушенн...

Лукашенко наказав військовим реагувати без попередження в разі порушення держкордону Білорусі з заходу - фото

Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав міністру оборони Віктору Хреніну реагувати без попередження в разі порушення держкордону з західної сторони.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Так. Без попередження. Тут нема чого ... Ми їх попередили. Якщо вони порушують державний кордон, ми реагуємо без попередження", - заявив Лукашенко під час інспекції угруповання військ на Гродненському напрямку після оперативної доповіді міністра оборони.

Фрагмент діалогу Лукашенка з Хреніним показав у вечірніх новинах телеканал СТВ.

Президент дав розпорядження реагувати без попередження після того, як Хренін доповів про обстановку на кордоні. "Походять уздовж кордону (війська з боку Литви - ІФ), розвертаються і йдуть. Але ми їх бачимо. Якщо в неділю буде в нашу сторону (рух військ із заходу - ІФ), якщо так станеться, то ми будемо діяти відповідно до ситуації", - сказав міністр.

Пізніше Хренін на нараді за участю президента заявив, що "деструктивні сили можуть здійснити захоплення влади шляхом провокування масових заворушень, зокрема із застосуванням зброї".

"Найбільш складна обстановка може скластися в західних областях країни, де протягом тривалого часу реалізується ціла низка заходів на переконання нашого населення в його етнічній та культурній приналежності до одного з найближчих сусідів Республіки Білорусь", - сказав міністр.

Міністр також заявив про участь західних спецслужб у посиленні напруженості на кордоні Білорусі з західними сусідами. "Для нарощування зусиль з дестабілізації обстановки можливі спроби проникнення на територію західних областей деструктивних сил, підшефних спецслужбам країн Заходу як легальними, так і нелегальними способами, шляхом просочування через державний кордон", - сказав Хренін.

"Також можливі різні провокації щодо порушення повітряного простору і державного кордону", - вважає міністр.

Лукашенко в останні дні неодноразово заявляв про загрозу зовнішнього вторгнення з боку країн, які межують з Білоруссю на Заході. За його словами, це планують в США.

"Планують все це і направляють США, а європейці підіграють. Сказано так - зроблять так. Створено спеціальний центр під Варшавою. Ми контролюємо, знаємо, чим він займається. Почали брязкати гусеницями. Розумієте, коли неспокійно поруч і танки починають пересуватися і літаки літати, це не випадково, - заявив він 21 серпня. - Нам готували цю заварушку. І Росія боялася нас втратити. Захід нас якось підтягнути вирішив, звичайно ж, як ми бачимо зараз, проти Росії. Зараз вони хочуть встановити цей балто-чорноморський коридор, санітарний кордон - три балтійські республіки, ми і Україна. Ми тут одна ланка залишилися".

Він також пояснив, що змушений був перекинути війська на західний напрямок, оскільки Захід вирішив "відсікти Гродно".

Він також зазначив, що попередив про загрозу президента Росії Володимира Путіна і що існує "договір відповідний в рамках ОДКБ і Союзної держави", за яким Росія може допомогти Білорусі в разі загрози ззовні.

15 серпня Лукашенко сказав, що доручив перекинути десантників в Гродно, оскільки його турбує те, що відбувається поблизу західних кордонів країни.

Наступного дня Міноборони Білорусі оголосило, що з 17 до 20 серпня в Гродненській області поблизу БелАЕС пройдуть навчання ракетних військ і артилерії.

19 серпня президент доручив військовим стежити за пересуванням військ НАТО в Польщі і Литві.

21 серпня Міноборони повідомило про підготовку тактичних навчань на заході Білорусі, а також зазначило, що глава відомства Хренін пообіцяв, що нікому не віддасть рідну землю.


Новости раздела

Популярные