Логитип news-good.info

Укрексімбанк надав позику Укравтодору на 2,87 млрд грн за рахунок рефінансування НБУ

22.08.2020 12:21

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив, що 19 серпня цей держбанк уклав чергову угоду з Укравтодором про придбанн...

Укрексімбанк надав позику Укравтодору на 2,87 млрд грн за рахунок рефінансування НБУ - фото

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив, що 19 серпня цей держбанк уклав чергову угоду з Укравтодором про придбання облігацій на 2,87 млрд грн з фіксованою дохідністю 9,99%.

Як констатує керівник Укрексімбанку, це відбулося після того, як 14 серпня цей держбанк залучив в НБУ 2,87 млрд грн рефінансування під 6% на три роки, а 19 серпня - взяв участь в аукціоні НБУ своп процентної ставки на таку ж суму "та зафіксував ризик переоцінки залученого ресурсу рівнем 6,5% річних" (цитата).

Таким чином, констатує Є. Мецгер, Укрексімбанк "зафіксував маржу за операцією, враховуючи залучений ресурс та хеджування можливої зміни його ціни" (цитата).

За словами глави держбанку, фінансує будівництво та реконструкцію автошляхів у рамках держпрограми "Велике будівництво" на "абсолютно прозорих ринкових умов, очікуючи її сукупну маржинальність на рівні більше 2% річних" (цитата).

Нагадаємо, в кінці квітня керівники Укрексімбанку та Укравтодору в присутності президента Володимира Зеленського підписали угоду щодо надання держбанком першого траншу фінансування на оновлення доріг в обсязі 5,78 млрд грн під держгарантії зі ставкою 10,5% річних. Як зазначалося, загальна сума фінансування складе 19,3 млрд грн.

У червні Укрексімбанк надав надав Укравтодору другу чергу коштів у розмірі 5,081 млрд грн. "Вдалося і забезпечити для державного агентства ще більш привабливі умови угоди - відсоткову ставку позики за другим траншем ще більше знижено порівняно з базовою, аж до 9,99% річних. Натомість строк фінансування збільшився до двох років", - зауважував тоді Є. Мецгер.

У червні Укравтодор заявляв, що НКЦПФР зареєструвала випуски його облігацій на 5,081 млрд грн, 2,898 млрд грн, 3,5 млрд грн, 2 млрд грн.

У кінці квітня Укрексімбанк залучав у Нацбанку рефінансування на 6 млрд грн на термін до 85 днів.

За даними НБУ, на 01.07.2020 в Укрексімбанку не було боргів по рефінансуванню.

Читайте также


Новости раздела

Популярные