Логитип news-good.info

У Польщі призначили нового главу МЗС. Що він каже про Україну?

21.08.2020 11:44

У сусідній Польщі офіційно оголосили нового міністра закордонних справ. Ним став депутат від правлячої партії Збігнєв Рау.

У Польщі призначили нового главу МЗС. Що він каже про Україну? - фото

У сусідній Польщі офіційно оголосили нового міністра закордонних справ. Ним став депутат від правлячої партії Збігнєв Рау.

Як пише "Громадське", призначення оголосив прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький. Збігнєв Рау - професор права, в минулому був сенатором від партії "Право і справедливість". На парламентських виборах 2019 року його обрали депутатом від партії "Право і справедливість". У Сеймі він очолював комітет із закордонних справ.

Чому призначили нового міністра?

Він замінить на посаді глави польської дипломатії Яцека Чапутовича, який подав у відставку вранці 20 серпня.

Чапутович став міністром закордонних справ у січні 2018 року в першому уряді Матеуша Моравецького. У листопаді минулого року він знову зайняв цю посаду в другому кабінеті Моравецького. У МЗС Польщі зазначили: раніше Яцек Чапутович заявляв, що після президентських виборів гарний час для зміни голови польської дипломатії, та висловив впевненість, що його наступник продовжить чинну лінію.

Що каже новий міністр про Україну?

У лютому 2020 року у польському Ряшеві відбувся форум "Європа - Україна". На ньому якраз виступав Збігнєв Рау як голова комісії у закордонних справах польського Сейму, слова якого цитував"Високий замок". Там він назвав наразі "абстрактним" розширення Євросоюзу на Україну, водночас сказав, що більшість українців прагнуть вступити у ЄС. Зазначив, що розширення на Україну не відповідає інтересам деяких держав-членів, зокрема, Франції та Німеччини. "Що можна сказати в такій ситуації нашим українським друзям? Треба робити своє, а ситуація зі збігом інтересів усередині ЄС може змінитися. Зрештою, інтереси є завжди такі самі, тільки не завжди усвідомлені", - висловився він. Рау порадив українцям робили на шляху до євроінтеграції все і якомога більше. Додав, що всі країни Східної Європи, які вже вступили до ЄС, спочатку приєдналися до НАТО, а вже потім - до Європейського Союзу.


Новости раздела

Популярные