Логитип news-good.info

У Чехії тисячі людей вийшли підтримати білоруський народ

17.08.2020 09:13

До 5 тисяч людей вийшли у неділю, 16 серпня, на акцію підтримки білоруського народу "Свободна Білорусь 2020", яка відбулася у столиці Чехі...

У Чехії тисячі людей вийшли підтримати білоруський народ - фото

До 5 тисяч людей вийшли у неділю, 16 серпня, на акцію підтримки білоруського народу "Свободна Білорусь 2020", яка відбулася у столиці Чехії Празі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На акції зібралися тисячі чехів, білорусів і українців, які принесли із собою білоруську символіку та квіти. Люди скандували "Жыве Беларусь", "Свободу" та інші гасла проти чинного президента Олександра Лукашенка.

"Те, що зараз відбувається у Білорусі, надзвичайно важливо для України, на мою думку. І можливо самі білоруси зараз не здатні оцінити нашу підтримку, для них ми часто "майдануті", адже пропаганда робить свою справу. Але головне, що вони почали прокидатися, це добре. У них ще довгий і дуже складний шлях попереду, треба їх в цьому підтримувати", - поділилася киянка Іванка Ілієнко, яка прийшла на акцію із українським прапором.

Головна вимога організаторів - закликати керівників чеської влади та ЄС до термінових переговорів на найвищому рівні проти насилля та фальсифікації результатів виборів у Білорусі. Організатори також закликали не забувати про вплив та можливу військову загрозу з боку російського режиму на території Білорусі.

"На жаль, Білорусь - дуже близько до владних інтересів Путіна. Є ризик виникнення того, що ми називаємо "Україна номер два". Ми не хочемо більше повторення східної України. Вільний світ, зокрема ЄС, членом якого є Чехія, мусить встати на бік білорусів, які прагнуть свободи та демократії. Ми будемо і далі вимагати, щоб Чехія сприяла введенню санкцій", - зазначили чеські активісти.

На акції була також присутня правозахисна організація Amnesty international, яка збирала підписи проти поведінки білоруських силовиків, які брали участь у розгоні мирного протесту в ніч на 10 серпня у Мінську та інших містах Білорусі. За словами координаторки організації, за три дні онлайн-реєстрації вдалося зібрати понад 3 тисячі підписів.

"Підписи, що ми отримаємо, ми переводимо в онлайн формат та надсилаємо МВС та консульству Білорусі у Чехії", - повідомила Крістіна Забойнікова з Amnesty International.

Читайте также


Новости раздела

Популярные