Логитип news-good.info

Під Кабміном протестують аграрії

28.05.2020 13:07

Під Кабінетом Міністрів забралися аграрії, які протестують проти запровадження в Україні квот на імпорт мінеральних азотних добрив.

Під Кабміном протестують аграрії - фото

Під Кабінетом Міністрів забралися аграрії, які протестують проти запровадження в Україні квот на імпорт мінеральних азотних добрив.

Про це з місця події повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа.

На акцію прийшло близько тисячі осіб. Люди принесли банери "Ні поверненню корупції!", "Доступні добрива - щедрі врожаї!", "Квоти на добрива - крах продовольчої безпеки України!". Перед входом до головної будівлі уряду аграрії встановили урни для збору коштів на новий літак міністру економіки Ігорю Петрашко.

Захід охороняють десятки правоохоронців. Організаторами акції протесту є ГС "Всеукраїнська аграрна рада", асоціація "Український клуб аграрного бізнесу", ГО "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнський конгрес фермерів", об’єднання "Агро-Продовольча рада".

Сільгоспвиробники вимагають від Кабміну та президента не допустити ухвалення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства рішення, яке призведе до монополізації ринку мінеральних добрив в Україні та стрибка цін на них. В асоціації "УКАБ" зазначили, що мотивація профільного міністерства особливо незрозуміла, враховуючи, що в 2019 році Антимонопольний комітет України визнав групу компаній "Остхем" монополістом на ринку міндобрив, яка зловживала монопольним становищем, що призводить до отримання нею надприбутків і завищення цін на добрива. "Саме імпорт добрив із країн-торговельних партнерів України - країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також із Туреччини, Казахстану, Білорусі, Грузії, Китаю, США - стримує подальше зростання цін.

При цьому ціни на мінеральні добрива на внутрішньому українському ринку перевищують світові в середньому на 20-30%", - зазначають в "УКАБ". В асоціації прогнозують, що після встановлення квот на імпорт добрив аграрії будуть вимушені купувати добрива у заводів бізнесмена Дмитра Фірташа за будь-якою встановленою ним ціною. "Це призведе до подальшого подорожчання мінеральних добрив та великих збитків аграріїв. Оскільки частина добрив у собівартості продукції рослинництва - близько 30%, це загрожує і дорожчанням основних продуктів харчування, а також втратою експортних ринків через неможливість конкурувати на них, у тому числі з російськими виробниками", - наголосили в "УКАБ".


Новости раздела

Популярные