Логитип news-good.info

Саудівська Аравія почала цінову війну

08.03.2020 17:02

Державна компанія Saudi Aramco запропонувала покупцям нафти найбільші знижки за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на...

Саудівська Аравія почала цінову війну - фото

Державна компанія Saudi Aramco запропонувала покупцям нафти найбільші знижки за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на день.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання пише, що Саудівська Аравія планує збільшити видобуток нафти у квітні на відповідь щодо зриву угоди ОПЕК+ з Росією.

У суботу, 7 березня, Ер-Ріяд знизив ціну на нафту, яку він продає на зовнішні ринки, на максимальну за останні 20 років величину, намагаючись безпрецедентними знижками спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту, Вже через кілька годин після провалу переговорів у Відні Ер-Ріяд знизив так звані офіційні ціни продажу, запропонувавши рекордні знижки на деякі види сирої нафти, які він продає по всьому світу, пише агентство з посиланням на копію цінової пропозиції.

Державна нафтова компанія Saudi Aramco раз в місяць повідомляє нафтопереробникам ціну, за якою вона буде продавати свою нафту, зазвичай коригуючи її в районі від декількох центів до кількох доларів, пояснює агентство. Але 7 березня компанія повідомила покупцям, що знижує офіційні ціни на 6-8 дол за барель у всіх регіонах. Зокрема, Saudi Aramco запропонувала знижку у 8 дол за барель на свою нафту марки Arab Light для НПЗ країн на північно-заході Європи.

Ціна бареля цієї нафти виявилася на 10,25 дол нижче нафти марки Brent. Російська нафта марки Urals пропонується з дисконтом у 2 дол за барель до цін нафти марки Brent. Рішення Ер-Ріяда також може вплинути і на інші країни Перської затоки, які щодня експортують 14 млн барелів нафти: зазвичай виробники регіону слідують за Aramco, резюмує видання.


Новости раздела

Популярные